Stiri

Dunărea pe 5. Partida cu Gloria Buzău, sâmbătă, 17 octombrie, ora 11.00

Luni seară s-a desfășurat partida dintre Turris Turnu Măgurele și Universitatea Cluj încheiată cu victoria clară a ardelenilor, scor 1-4. Cu cele 3 puncte câștigate, U Cluj urcă pe 2 cu 13 puncte, la fel ca Metaloglobus și FC Rapid dar cu un golaveraj mai bun.

Dunărea se află pe 5 cu 12 puncte urmând ca restanța cu ASU Poli Timișoara să se desfășoare pe 28 octombrie de la ora 15.00

Runda viitoare “galben – albaștrii” vor juca acasă cu SCM Gloria Buzău, meciul fiind programat sâmbătă, 17 octombrie pe arena Ion Comșa începând cu ora 11.00.

Etapa a 7-a

Metaloglobus – CSM Reșița 0-0

Unirea Slobozia – Ripensia Timișoara 2-0

Au marcat: M. Adăscăliței (24), Ad. Moldovan (35)

Concordia Chiajna – CS Mioveni 0-1

A marcat: B. Rusu (45-pen.)

U Craiova 1948 – FC Rapid 5-0

Au marcat: B. Diallo (8), R. Negru (22), Cl. Bălan (45, 72), R. Răducanu (50)

Turris Tr. Măgurele – Universitatea Cluj 1-4

Au marcat: Al. Sălcianu (56) / N. Pîrvulescu (250, D. Novac (40, 88), D. Mâneran (71)

Miercuri, 28 octombrie, ora 15.00

Petrolul Ploiești – CSM Slatina

ASU Poli – Dunărea Călărași

Aerostar Bacău – Viitorul Pandurii

Gloria Buzău – FK Csikszereda

Pandurii Tg. Jiu – Farul Constanța

Restanță et. 5: Unirea Slobozia – Farul, miercuri, 14 octombrie, ora 15.00

Clasament

1. U Craiova 1948         7   5   2   0   21-9    17

2. Universitatea Cluj      7   4   1   2   11-5    13

3. Metaloglobus            7   3   4   0      9-4    13

4. FC Rapid                   7   4   1   2   14-12   13

5. Dunărea Călăraşi      5   4   0   1      9-4    12

6. ASU Poli Timişoara   6   3   2   1     5-3     11

7. Petrolul Ploieşti         6   3   1   2   13-5     10

8. Unirea Slobozia         6   3   1   2     8-6    10

9. CS Mioveni                7   2   4   1    3-2     10

10. Turris Tr. Măgurele  7   2   3   2   12-10    9

11. Concordia Chiajna    7   2   2   3   13-11    8

12. CSM Reşiţa              6   2   2   2    2-7      8

13. FK Csikszereda        5    2   1   2    7-6      7

14. Farul Constanţa        5   2   1   2     7-7      7

15. Viitorul Pandurii         5   2   1   2   10-12    7

16. Gloria Buzău             6    1   3   2    6-7     6

17. Ripensia Timişoara   6    2   0   4    5-14   6

18. Fotbal C. Recea        6   1   1   4    8-14   4

19. CSM Slatina              5   1   0   4    4-8     3

20. Aerostar Bacău         6   1   0   5    5-10   3

21. Pandurii Tg. Jiu        6   0   0    6    2-18   0

Etapa a 8-a

Joi, 15 octombrie, ora 19.30

FC Rapid – CS Mioveni

Vineri, 16 octombrie, ora 18.00

Univ. Cluj – Concordia Chiajna

Sâmbătă, 17 octombrie, ora 11.00

CSM Reșița – Pandurii Tg. Jiu

Ripensia Timișoara – Metaloglobus

FK Csikszereda – Unirea Slobozia

Dunărea Călărași – SCM Gloria Buzău

Viitorul Pandurii – ASU Poli Timișoara

CSM Slationa – Aerostar Bacău

Sâmbătă, 17 octombrie, ora 12.00

Farul Constanța – Turris Tr. Măgurele

Duminică, 18 octombrie, ora 14.30

Fotbal Comuna Recea – Petrolul Ploiești

 

 

 

 

Leave a Reply