Stiri

S-a tras cortina şi peste etapa a 18-a. Dunărea, pe 16!

Ultimele 4 jocuri ale rundei a 18-a, penultima a turului L2, s-au disputat duminică, toate încheindu-se cu acelaşi scor 1-1.

Dunărea Călăraşi a evoluat sâmbătă la Buzău fiind învinsă de Gloria cu 3-1. Golul echipei noastre care şi-a trecut în cont mai multe ocazii clare decât adversara sa, a fost înscris de Bogdan Rusu, în minutul 90. În urma acestui rezultat, elevii lui Cristian Pustai au coborât pe 16, totalizând 19 puncte.

Etapa viitoare, Dunărea va juca pe arena Ion Comşa, partida cu Metaloglobus fiind programată sâmbăta viitoare de la ora 11.00.

Etapa a 18-a / Rezultate

CSM Reşiţa – Ripensia Timişoara 1-2

Au marcat: Milorad Banac (90) / Vlad Chera (38), Albert Voinea (70)

Viitorul Pandurii – FK Csikszereda 1-1

Au marcat: Vasile Pop (23) / Romaric Logon (54)

SCM Gloria Buzău – Dunărea Călăraşi 3-1

Au marcat: Remus Chipirliu (33, 55), Cristian Balgiu (45) / Bogdan Rusu (90)

FC Rapid – Pandurii Tg. Jiu 4-0

Au marcat: Cătălin Hlistei (8, 69), Marian Drăghiceanu (66), Brighton Labeau (72)

ASU Poli Timişoara – Sportul Snagov 2-0

Au marcat: Alin Ignea (42), Mircea Axente (86)

FC Argeş – Petrolul Ploieşti 1-1

Au marcat: Andrei Blejdea (10) / Sergiu Arnăutu (57)

Concordia Chiajna – CS Mioveni 1-1

Au marcat: Alexandru Stănică (19) / Valentin Balint (10)

Metaloglobus – UTA Arad 1-1

Au marcat; Andrei Rus (45 – autogol) / David Miculescu (7)

Turris Turnu Măgurele – Univ. Cluj 1-1

Au marcat: Adrian Voicu (2) / Cristi Gavra (44)

Farul Constanţa a stat.

 

Clasament

  1. UTA Arad              15   9   5   1   32-10   32
  2. CS Mioveni           17   8   7   2   29-16   31
  3. Petrolul Ploieşti    16   8   5   3   18-14   29
  4. Turris Oltul             16   8   3   4   29-18   28
  5. FC Rapid              16   8   4   4   26-15   28
  6. Metaloglobus        17   7   6   4   19-13   27
  7. FC Argeş              17   7   5   5   23-22   26
  8. Farul Constanţa   17   7   4   6    20-15   25
  9. ASU Poli               17  6   6    5   17-10   24
  10. SCM Gloria          17   7   2   8    25-21   23
  11. Univ. Cluj              17   5   7    5   23-19   22
  12. Viitorul Pandurii   17   6   4   7    20-24   22
  13. Ripensia               17   5   7   5    20-25   22
  14. Concordia            16   5   5    6   15-20   20
  15. FK Csikszereda  17   5   5    7   14-19   20
  16. Dunărea               16   5   4    7    21-24  19
  17. CSM Reşiţa         17   4   4    9    21-29  16
  18. Sportul Snagov    17   2   2  13   13-41    8
  19. Pandurii Tg. Jiu    17  1   4  12      9-39    7

Partide restante

Miercuri, 20 noiembrie

Ora 14.00 FC Rapid – UTA Arad (etapa a 10-a)

Ora 19.30 Turris Turnu Măgurele – Petrolul Ploieşti (etapa a 14-a)

Etapa a 19-a

Sâmbătă, 23 noiembrie, ora 11.00

Dunărea Călăraşi – Metaloglobus

FK Cskszereda – FC Argeş

Ripensia Timişoara – Viitorul Pandurii

Sportul Snagov – CSM Reşiţa

Pandurii Tg. Jiu – Concordia Chiajna

Sâmbătă, 23 noiembrie, ora 12.00

Univ. Cluj – ASU Poli Timişoara

Duminică, 24 noiembrie, ora 11.30

UTA Arad – Farul Constanţa

Luni, 25 noiembrie, ora 18.00

Petrolul Ploieşti – SCM Gloria Buzău

Marţi, 26 noiembrie, ora 17.00

CS Mioveni – Turris Turnu Măgurele

Rapid stă.

 

 

 

Leave a Reply