Stiri

Et. 15: Andrei Nagy (Alba) va arbitra partida Dunărea – CSM Reşiţa

CCA a stabilit ca partida dintre Dunărea Călăraşi şi CSM Reşiţa, din cadrul etapei a 15-a, programată sâmbătă pe arena Ion Comşa, începând cu ora 11.00 să fie arbitrată la centru de Andrei Vladimir Nagy (Măhăceni – Alba), cel care a condus şi duelul de la Snagov dintre Sportul şi Dunărea (scor 0-2), din etapa a 6-a.

„Ajutoarele” sale sunt Claudiu Doru Lucaciu (Cluj Napoca) şi Cristian Voicu (Focşani). Rezervă este ploieşteanul Andrei Moroiţă.

Observatori au fost desemnaţi Ioan Cristea (Bucureşti) şi Petre Badea (Tulcea).

Etapa a 15-a debutează astăzi la Miercurea Ciuc, de la ora 18.00 fiind programat meciul dintre FK Csikszereda şi Turris Turnu Măgurele.

Partida Univ. Cluj – Daco Getica nu va mai avea loc întrucât bucureştenii s-au retras din competiţie.

Etapa a 15-a

Vineri, 1 noiembrie, ora 18.00

FK Csikszereda – Turris Turnu Măgurele

Sâmbătă, 2 noiembrie, ora 11.00

SCM Gloria – FC Farul Constanţa

Metaloglobus Bucureşti- FC Argeş

Dunărea Călăraşi – CSM Reşiţa

Ripensia Timişoara – Concordia Chiajna

Universitatea Cluj – Daco Getica (nu se dispută)

CS Mioveni – Pandurii Tg. Jiu

Sâmbătă, 2 noiembrie, ora 11.30

Petrolul Ploieşti – ASU Poli Timişoara

Duminică, 3 noiembrie, ora 11.30

Sportul Snagov – FC Rapid

Duminică, 3 noiembrie, ora 14.00

UTA Arad – Viitorul Pandurii

Clasament

  1. CS Mioveni         14   7   6   1    23-10   27
  2. UTA Arad            10   7   2   1    25-8     23
  3. Turris Oltul           12   7   2   3    22-11   23
  4. Farul Constanţa  14   6   4   4   15-12   22
  5. FC Rapid            12   6   3   3   14-10    21
  6. Viitorul Pandurii  13   6   3   4   17-15   21
  7. Metaloglobus      13   5   4   4   15-11   19
  8. Petrolul Ploieşti  11   5   3   3   11-11   18
  9. SCM Gloria        12   5   2   5    19-14  17
  10. FC Argeş            12   5   2   5   17-18   17
  11. Univ. Cluj             13   4   4   5   18-15   16
  12. Concordia           12  4    4   4   10-15   16
  13. CSM Reşiţa        12  4    3   5   16-20  15
  14. ASU Poli             12   3   5   4   12-8     14
  15. Ripensia              13  3    5   5   12-19  14
  16. Dunărea              12   3   4   5   14-17  13
  17. FK Csikszereda 12  3    4   5   11-16  13
  18. Pandurii Tg. Jiu  14  1    4   9     9-26    7
  19. Sportul Snagov   13  1   2  10    8-32    5

 

 

 

Leave a Reply