Stiri

ULTIMA ORĂ: Partida ASU Poli – Dunărea, sâmbătă, 26 octombrie, ora 14.00

Programată iniţial sţmbătă, de la ora 11.00, partida dintre ASU Politehnica Timişoara şi Dunărea Călăraşi, din cadrul etapei a 14-a a ligii a 2-a Casa Pariurilor, va avea loc în aceeaşi zi dar de la ora 14.00.

Bănăţenii vor veni la duel cu un alt antrenor după ce Mugur Guşatu şi-a înaintat demisia după eşecul suferit la Arad, în faţa UTA –ei cu 1-0. Interimar, a fost instalat secundul Antonio Foale.

Runda a 14-a va debuta vineri la Tg. Jiu acolo unde Pandurii se va duela începând cu ora 18.00, cu Universitatea Cluj, pe noua arenă Stadionul Municipal (12.518 locuri) care a costat 27 de milioane de euro.

Etapa a 14-a

Vineri, 25 octombrie, ora 18.00

Pandurii Tg. Jiu – Univ. Cluj

Sâmbătă, 26 octombrie, ora 11.00

Farul Constanţa – CS Mioveni

Daco Getica – Sportul Snagov (nu se dispută)

Concordia Chiajna – FK Csikszereda

Viitorul Pandurii – Metaloglobus

Sâmbătă, 26 octombrie, ora 12.00

FC Rapid – Ripensia Timişoara

Sâmbătă, 26 octombrie, ora 14.00

ASU Poli Timişoara – Dunărea Călăraşi

Duminică, 27 octombrie, ora 12.30

CSM Reşiţa – UTA Arad

Luni, 28 octombrie, ora 18.00

FC Argeş – SCM Gloria Buzău

Miercuri, 20 noiembrie

Turris Turnu Măgurele – Petrolul Ploieşti

 

Clasament

  1. CS Mioveni        13   7   6   0   23-8     27
  2. Turris Oltul          13   8   2   3   25-11   26
  3. UTA Arad           10   7   2   1   28-6     23
  4. Metaloglobus     13   6   4   3  18-12    22
  5. Viitorul Pandurii 13   6   3   4  18-15    21
  6. Petrolul Ploieşti 12    6   3   3  14-11    21
  7. SCM Gloria        12   6   2   4   20-11   20
  8. FC Rapid            11   6   2   3   14-10   20
  9. Farul Constanţa 13    5   4   4  13-12   19
  10. FC Argeş            12    5   2   5  16-17  17
  11. Ripensia              13   4   4   5  19-21  16
  12. FK Csikszereda 12   4   4   4  12-15   16
  13. Concordia           12    4   4   4  10-15  16
  14. Dunărea              12    4    3   5  16-18 15
  15. CSM Reşiţa        12   4    3   5  14-18  15
  16. ASU Poli             12    3    4   5  11-8    13
  17. Univ. Cluj             12    3    4   5  17-15  13
  18. Pandurii Tg. Jiu  13    1    4   8    9-25    7
  19. Daco Getica       13    2    0  11   8-33    6
  20. Sportul Snagov  13    1    2  10   8-32    5

 

 

 

Leave a Reply