Stiri

Et. 5: Dunărea – Ripensia, sâmbătă, 31 august, ora 11.00

În runda a 5-a a noului sezon al ligii a 2-a Casa Pariurilor, Dunărea Călăraşi va juca pe teren propriu, partida cu Ripensia Timişoara fiind programată sâmbătă, 31 august, începând cu o0ra 11.00 pe arena Ion Comşa.

Bănăţenii care marţi s-au calificat în faza a 4-a a Cupei României după ce au învins în deplasare pe Voinţa Lupac (câştigătoarea fazei judeţene Caraş Severin a Cupei României) au obţinut până acum 2 victorii şi tot atâtea eşecuri.

În prima etapă, elevii lui Alexandru Pelici au învins la Piteşti pe FC Argeş cu 2-1, înregistrând apoi două înfrângeri la rând. 1-2 acasă cu SCM Gloria Buzău, respectiv 3-0 în deplasare cu Metaloglobus.

Runda precedentă, Ripi a câştigat in extremis duelul de acasă cu UTA Arad, scor 2-1 provocând surpriza etapei a 4-a. În acest moment, Ripensia e pe 10 cu 6 puncte.

Dunărea Călăraşi a obţinut tpt sâmbăta trecută şi primul punct stagional, remizând, 1-1, la Miercurea ciuc cu nou – promovata, FK Csikszereda. Golul echipei noastre a fost marcat de Radu Crişan, în minutul 25.

Etapa a 5-a se va încheia pe…5 noiembrie atunci când e programat meciul Petrolul – FK Csikszereda, amânat.

Etapa a 5-a

Sâmbătă, 31 august, ora 11:00

ASU Politehnica Timişoara – Concordia Chiajna

SCM Gloria Buzău – CS Mioveni

UTA Arad – Sportul Snagov

Dunărea Călăraşi – Ripensia Timişoara

Sâmbătă, 31 august, ora 13:00

Metaloglobus – Universitatea Cluj (televizat)

Duminică, 1 septembrie, ora 11:00

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Daco-Getica Bucureşti

Duminică, 1 septembrie, ora 13:30

CSM Reşiţa – Rapid (televizat)

Duminică, 1 septembrie, ora 18:00

Turris Oltul Turnu Măgurele – Farul Constanţa

Luni, 2 septembrie, ora 18:00

FC Argeş – Pandurii Târgu Jiu (televizat)

Marţi, 5 noiembrie, ora 19.30

Petrolul Ploieşti – FK Csikszereda

Clasament

  1. SCM Gloria        4   4   0   0  12-1  12
  2. Turris Oltul          4   4   0   0 11-1   12
  3. CS Mioveni        4   3   1   0   5-1   10
  4. UTA Arad           4   3   0   1  10-2    9
  5. CSM Reşiţa       4   2   1   1   6-3     7
  6. FC Rapid           4   2   1   1   5-4     7
  7. Petrolul Ploieşti 4   2   1   1   5-5     7
  8. Metaloglobus     4   2   0   2   7-5     6
  9. FC Argeş           4   2   0   1   5-4      6
  10. Ripensia             4   2   0   2   5-7      6
  11. Daco Getica      4   2   0   2   2-4      6
  12. Concordia          4   2   0   2   4-7      6
  13. Farul Constanţa 4   1   2   1   2-2     5
  14. FK Csikszreda   4  1   1   2   4-5      4
  15. Viitorul Pandurii 4   1   1   2   2-5      4
  16. ASU Poli             4   1   0  3    3-3     3
  17. Univ. Cluj             4   1   0  3    3-5     3
  18. Dunărea              4   0   1   3   2-8     1
  19. Pandurii Tg. Jiu  4   0   1   3   1-8     1
  20. Sportul Snagov   4   0   0   4  1-15    0

Leave a Reply