Stiri

S-a tras cortina şi peste runda a 4-a

Marţi seară a avut loc şi ultimul duel al rundei a 4-a. Derby-ul argeşean, CS Mioveni – FC Argeş a fost câştigat de gazde cu 2-0, ambele goluri fiind marcate de Andrei Herghelegiu (45 – 59, din penalty).

Luni la Constanţa, Farul şi Petrolul au încheiat aşa cum au început, la egalitate, 0-0.

Dunărea a obţinut sâmbătă şi primul punct stagional, remizând, 1-1 în deplasare cu AFK Csikszereda.

După 4 etape, două echipe continuă cu punctaj maxim. Două nou – promovate, Gloria Buzău şi Turris Turnu Măgurele ocupă primele două poziţii, buzoienii ocupând primul loc datorită numărului mai mare de goluri înscrise.

Etapa a 5-a debutează sâmbătă, 31 august.

Dunărea va juca acasă, de la ora 11.00, cu Ripensia Timişoara, performera etapei, bănăţenii câştigând duelul cu UTA Arad, in extremis (scor 2-1).

Etapa a 4-a

AFK Csikszereda M. Ciuc – Dunărea 1-1

Au marcat: Szilard Veres (25) / Radu Crişan (28)

Ripensia Tmişoara – UTA Arad 2-1

Au marcat: Albert Voinea (87), Adrian Zaluschi (90+3) / Octavian Ursu (45+2)

Sportul Snagov – Metaloglobus 0-3

Au marcat: Ovidiu Herea (17, 81), Valentin Ghenovici (79)

Pandurii Tg. Jiu – Viitorul Pandurii 0-0

Daco Getica Bucureşti – CSM Reşiţa 1-0

A marcat: Gabriel Răducan (8)

Concordia Chiajna – Turris 0-3

Au marcat: Silviu Pană (6), Cristian Ciobanu (73), Nedo Turkovic (83)

FC Rapid – ASU Poli Timişoara 1-0

A marcat: Cristian Scutaru (83 – autogol)

Universitatea Cluj – SCM Gloria Buzău 0-2

Au marcat: Valentin Alexandru (39 – pen.), Dragoş Huiban (79 – pen.)

Farul Constanţa – Petrolul Ploieşti 0-0

CS Mioveni – FC Argeş 2-0

A marcat: Andrei Herghelegiu (45, 59 – penalty)

Clasament

  1. SCM Gloria        4   4   0   0  12-1   12
  2. Turris Oltul          4   4   0   0  11-1   12
  3. CS Mioveni        4   3   1   0    5-1   10
  4. UTA Arad           4   3   0   1  10-2    9
  5. CSM Reşiţa       4   2   1   1   6-3     7
  6. FC Rapid           4   2   1   1   5-4     7
  7. Petrolul Ploieşti 4   2   1   1   5-5     7
  8. Metaloglobus     4   2   0   2   7-5      6
  9. FC Argeş           4   2   0   1   5-4      6
  10. Ripensia             4   2   0   2   5-7      6
  11. Daco Getica      4   2   0   2    2-4      6
  12. Concordia          4   2   0   2    4-7      6
  13. Farul Constanţa 4   1   2   1    2-2     5
  14. FK Csikszreda   4  1   1   2    4-5      4
  15. Viitorul Pandurii 4   1   1   2    2-5      4
  16. ASU Poli             4   1   0   3    3-3     3
  17. Univ. Cluj             4   1   0   3    3-5     3
  18. Dunărea              4   0   1   3    2-8     1
  19. Pandurii Tg. Jiu  4   0   1   3    1-8     1
  20. Sportul Snagov  4    0   0   4   1-15    0

Etapa a 5-a

Sâmbătă, 31 august, ora 11.00

Turris Oltul Tr. Măgurele – FC Farul

ASU Poli – Concordia Chiajna

Viitorul Pandurii – ASC Daco – Getica

Gloria Buzău – CS Mioveni

UTA Arad – Sportul Snagov

Dunărea Călăraşi – Ripensia Timişoara

Sâmbătă, 31 august, ora 13.30

Metaloglobus – Universitatea Cluj

Duminică, 1 septembrie, ora 13.30

CSM Reşiţa – FC Rapid

Luni, 2 septembrie, ora 18.00

FC Argeş – Pandurii Tg. Jiu

Marţi, 3 septembrie, ora 19.30

Petrolul Ploieşti – AFK Csikszereda

 

Leave a Reply