Stiri

Et. 4: AFK Csikszereda – Dunărea, sâmbătă, 24 august, ora 11.00

Runda a 4-a a ligii a 2-a Casa Pariurilor debutează sâmbătă, 24 august. De la ora 11.00 sunt programate 6 partide printre acestea şi cea de la Miercurea Ciuc dintre AFK Csikszereda şi Dunărea Călăraşi.

Harghitenii au obţinut până acum o victorie (acasă cu Metaloglobus, scor 3-0, în etapa a 2-a) şi două înfrângeri (ambele în deplasare, în ordine cu SCM Gloria Buză, scor 1-0 şi la Arad, cu UTA, scor 3-0). Echipa antrenată de Valentin Suciu ocupă locul 14 cu 3 puncte.

Dunărea merge la Miercurea Ciuc după 3 eşecuri (două în deplasare) şi unul acasă) cu gândul de a sparge gheaţa.

Etapa a 4-a se va încheia marţi, 27 august după finalul derby-ului argeşean, CS Mioveni – FC Argeş, programat de la ora 19.00

 

Etapa a 4-a

Sâmbătă, 24 august, ora 11.00

AFK Csikszereda M. Ciuc – Dunărea Călăraşi

Ripensia Tmişoara – UTA Arad

Sportul Snagov – Metaloglobus

Pandurii Tg. Jiu – Viitorul Pandurii

Daco Getica Bucureşti – CSM Reşiţa

Concordia Chiajna – Turris Oltul Tr. Măgurele

Sâmbătă, 24 august, ora 18.00

FC Rapid – ASU Poli Timişoara

Duminică, 25 august

15.30 Universitatea Cluj – Gloria Buzău

Luni, 26 august

18.00 Farul Constanţa – Petrolul Ploieşti

Marţi, 27 august

19.00 CS Mioveni – FC Argeş

 

Clasament

  1. SCM Gloria         3   3   0   0  10-1   9
  2. UTA Arad            3    3   0   0   9-0   9
  3. Turris Oltul           3    3   0   0   8-1   9
  4. CSM Reşiţa        3    2   1   0   6-2   7
  5. CS Mioveni         3    2   1   0   3-1   7
  6. FC Argeş            3    2    0  1   5-2    6
  7. Petrolul Ploieşti  3    2   0   1   5-5    6
  8. Concordia           3    2   0   1   4-4    6
  9. FC Rapid            3    1   1   1   4-4    4
  10. Farul Constanţa  3    1   1   1   2-2    4
  11. ASU Poli             3    1   0  2     3-2    3
  12. Univ. Cluj             3    1   0   2    3-3    3
  13. Metaloglobus      3    1   0   2    4-5    3
  14. FK Csikszreda   3    1   0   2    3-4    3
  15. Ripensia             3    1   0   2     3-6    3
  16. Viitorul Pandurii 3    1   0   2     2-5    3
  17. Daco Getica       3    1   0   2    1-4     3
  18. Dunărea              3    0   0   3    1-7     0
  19. Pandurii Tg. Jiu  3    0   0   3    1-8     0
  20. Sportul Snagov  3    0   0   3    1-12   0

 

Leave a Reply