Stiri

S-a tras cortina peste runda a 2-a. Următorul adversar al Dunării: Petrolul Ploieşti!

La Ploieşti s-a desfăşurat luni seară ultimul joc din cadrul ligii a 2-a Casa Pariurilor. Gazdele de la Petrolul au fost depăşite clar cu 3-0 de arădenii de la UTA, echipă care urcă pe primul loc în clasament, având punctaj maxim dar şi un golaveraj mai bun faţă de Turris Oltul Turnu Măgurele şi SCM Gloria Buzău.

Dunărea Călăraşi a fost învinsă la Constanţa de FC Farul cu 1-0 (a marcat Bodo Kanda din penalty în minutul 31!) şi ocupă locul 18 cu nici un punct în cont.

Viitoarea adversară a elevilor lui Cristian Pustai este Petrolul, echipă care cu 3 puncte se află pe locul 14. Partida va avea loc pe arena Ion Comşa duminică, 18 august de la ora 15.30 de minute.

Etapa a 2-a / Rezultate

Farul Constanţa – Dunărea Călăraşi     1-0

A marcat: Baudoin Kanda (31 – penalty)

FK Csikszereda – Metaloglobus Bucureşti     3-0

Au marcat: Laszlo Hodgyai (9), Eder Gonzalez (25), Soufiane Jebari (65)

Ripensia Timişoara – SCM Gloria Buzău     1-2

Au marcat: Călin Toma (11) / Valentin Alexandru (13, 39)

CS Mioveni – CSM Reşiţa     1-1

Au marcat: Valentin Balint (72 – penalty) / Daniel Vădrariu (90+2 – penalty)

Pandurii Târgu Jiu – ASU Politehnica Timişoara     0-3

Au marcat: Mircea Axente (14), Alin Manea (58), Adrian Ungureanu (80)

Daco-Getica Bucureşti – Turris Oltul Turnu Măgurele     0-3

Au marcat: Denis Ispas (81), Dragoş Tescan (88, 90+1)

Rapid – Concordia Chiajna  3-1

Au marcat: Cătălin Hlistei (18 – penalty, 26), Marian Vlada (32) / Cristian Albu (7)

Sportul Snagov – Campionii FC Argeş 0-3

A marcat: Andrei Blejdea (52, 73, 78)

Universitatea Cluj – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 3-0

Au marcat: Alexandru Pop (35, 40), Dorin Goga (56)

Petrolul Ploieşti – UTA Arad 0-3

Au marcat: Ciprian Rus (36 – penalty), Valentin Buhăcianu (89), Diego Lorenzi (90+4)

Clasament

  1. UTA Arad           2   2   0   0   6-0   6
  2. Turris Oltul          2   2   0   0   5-0   6
  3. SCM Gloria        2   2   0   0   3-1   6
  4. FC Rapid           2   1   1   0   3-1   4
  5. CSM Reşiţa       2   1   1   0   3-1   4
  6. CS Mioveni        2   1   1   0   2-1   4
  7. Farul Constanţa 2   1   1   0   1-0   4
  8. FC Argeş           2   1   0   1   4-2   3
  9. FK Csikszreda  2   1   0   1   3-1   3
  10. ASU Poli            2   1   0   1   3-1   3
  11. Univ. Cluj            2   1   0   1   3-2   3
  12. Ripensia             2   1   0   1   3-3   3
  13. Concordia          2   1   0   1   2-3   3
  14. Petrolul Ploieşti  2  1   0   1   2-4   3
  15. Viitorul Pandurii 2   1   0   1   2-4   3
  16. Sportul Snagov  2   0   0   2   1-5   0
  17. Metaloglobus     2   0   0   2   1-5   0
  18. Dunărea             2   0   0   2   0-4   0
  19. Daco Getica      2   0   0   2   0-4   0
  20. Pandurii Tg. Jiu 2   0   0   2   0-5   0

 

Etapa a 3-a

Sâmbătă, 17 august, ora 11.00

ASU Poli Timişoara – Daco Getica Bucureşti

CSM Reşiţa – Pandurii Tg. Jiu

Viitorul Pandurii Tg. Jiu – CS Mioveni

SCM Gloria Buzău – Sportul Snagov

Metaloglobus – Ripensia Timişoara

UTA Arad – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc

Sâmbătă, 17 august, ora 15.30

FC Argeş – Universitatea Cluj

Duminică, 18 august, ora 13.00

Concordia Chiajna – Farul Constanţa

Duminică, 18 august, ora 15.30

Dunărea Călăraşi – Petrolul Ploieşti

Marţi, 20 august, ora 19.00

Turris Oltul Turnu Măgurele – FC Rapid

Leave a Reply