Remiză în primul amical din Turcia

Astăzi după-amiază pe unul din terenurile Complexului Maxx Royal din Belek, Dunărea a disputat primul amical din stagiul din Turcia. Partida cu nemţii de la KFC Uerdingen 05, locul 3 în topul 3 Liga, s-a încheiat la egalitate, 1-1. Ambele goluri au fost marcat în partea a doua. Dunărea a desachis scorul în minutul 76 prin Mediop Ndiaye, nemţii egalând 4 minute mai târziu prin Christopher Schorch.

Următoarea partidă, cu maghiarii de la Disgyori VTK, locul 10 în topul primei ligii ungare va avea loc miercuri, 16 ianuarie.

Dunărea Călăraşi – KFC Uerdingen 05 1-1

Au marcat: Mediop Ndiaye (76) / Christopher Schorch (80)

Dunărea: Nicolae Calancea – Ange Digbeu, Stelian Cucu, Selim Ben Djemia, Andrei Radu – Daniel Benzar, Albelhakim Omrani, Sergio Semedo – Aymen Souda, Sacha Clemence, Etienne Mukany.

După pauză au intrat: Gabriel Popa – Gaston Mendy, Constantin Nica, Conor Henderson, Alexandru Munteanu, Georgian Honciu, Najib Ammari, Hamidou Keyta, Ianis Stoica, Mediop Ndiaye.

KFC Uerdingen: Robin Benz, Christopher Schorch, Dominic Maroh, Jan Holldack, Dennis Chessa, Manuel Konrad, Connor Krempicki, Patrick Pflücke, Oguzhan Kefkir, Johannes Dörfler, Samed Yesil