Stiri

Dunărea rămâne pe 12 şi după etapa a 18-a

Joi seară la Chiajna s-a desfăşurat ultimul joc al etapei a 18-a între Concordia şi U Craiova, încheiat cu victoria oaspeţilor, 1-3.

Tot joi, Dunărea a cedat acasă în faţa Astrei, scor 1-2 „păstrându-şi” poziţia a 12-a şi după această rundă.

Etapa viitoare „galben – albaştrii” vor evolua în deplasare cu Politehnica Iaşi, duelul fiind programata duminică, 9 decembrie, de la ora 14.00. Ieşenii

 

Etapa a 18-a

FC Voluntari –  Hermannstadt    2-0

A marcat: Gadze (51, 65)

FC Dinamo – CFR Cluj                    0-3

Au marcat: Păun (36), Cculio (51), Ţucudean (83)

Gaz Metan Mediaș – FC Viitorul 2-2

Au marcat: Luchin (25 – autogol), Pinto (89) / Drăguş (32), Houri (74)

Sepsi Sf. Gheorghe – FCSB 4-2

Au marcat: Vasvari (32), Ştefan (36), Tandia (53), Mansah (90) / Coman (61), Rusescu (88)

Dunărea Călărași – Astra Giurgiu 1-2

Au marcat: M. Ndiaye (70) / Mrzljak (10), J. Begue (17)

FC Botoșani – Politehnica Iași 1-2

Au marcat: Miron (6) / Platini (34), Flores (45)

Concordia Chiajna – U Craiova 1-3

Au marcat: Ropotan (27) / Koljic (24), Bărbuţ (32), Cicâldău (39)

 

Clasament

  1. CFR Cluj           18 11   6   1   30-10   39
  2. FCSB                18 10   4   3   35-21   34
  3. FC Viitorul        18 10   3   5   25-19   33
  4. U Craiova         18   9   5   4   32-15   32
  5. Sepsi OSK       18   7   6   5   23-18   27
  6. Gaz Metan        18   7   6   5   21-22   27
  7. Astra Giurgiu    18   6   6   6   20-17   24
  8. Hermannstadt   18   6   3   9  18-21   21
  9. Politehnica Iaşi 18   6   3   9  17-27   21
  10. FC Botoşani     18   4   8   6   23-27   20
  11. Dinamo              18   4   6   8  17-29   18
  12. Dunărea            18   3   8   7   13-18   17
  13. Concordia         18   4   5   9   12-25   17
  14. FC Voluntari      18   2   5 11  17-34   11

 

Etapa a 19-a

Sâmbătă, 8 decembrie

Ora 17.00 Hermannstadt – Dinamo

Ora 20.00 CFR Cluj – Gaz Metan Mediaș

Duminică, 9 decembrie

Ora 14.00 Politehnica Iași – Dunărea Călărași

Ora 17.00 Astra Giurgiu – Concordia Chiajna

Ora 20.00 FCSB – FC Viitorul

Luni, 10 decembrie

Ora 17.30 Sepsi OSK Sf. Gheorghe – FC Botoșani

Ora 20.00 U Craiova – FC Voluntari

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply