Stiri

Et. 10: Concordia Chiajna – Dunărea Călăraşi, azi, ora 18.00

Etapa a 10-a a ligii I programează luni ultimele două dispute. De la ora 18.00, la Chiajna, se vor duela Concordia şi Dunărea Călăraşi iar de la ora 21.00 se vor afla faţă în faţă, în Gruia, CFR Cluj şi U Craiova.

Iată o avancronică a jocului de la Chiajna realizată de www.lpf.ro

Ora 18.00 Concordia Chiajna – Dunărea Călăraşi

Doar o victorie au bifat ilfovenii în precedentele opt jocuri disputate pe teren propriu în campionat, 2-0 cu FC Hermannstadt (11 august 2018), în rest au două rezultate de egalitate şi cinci partide pierdute.

Cele două echipe se vor duela pentru întâia oară în principala competiţie internă din România.

Dan Alexa vs Concordia Chiajna în Liga 1: 3 jocuri – două victorii – o înfrângere.

– Actualul tehnician al călărăşenilor a antrenat Concordia în 2017, când a reuşit salvarea ilfovenilor de retrogradare (20 de meciuri în Liga 1 – 6 victorii – 6 remize – 8 înfrângeri).

Mediile de vârstă ale celor două loturi: Concordia – 27 ani şi 3 luni; Dunărea – 26 ani şi 5 luni.

 

Etapa a 10-a

Dinamo Bucureşti – Sepsi OSK           0-0

FC Voluntari – FC Botoșani                  1-1

Au marcat: Laidouni (36) / Chitoşcă (80)

Gaz Metan Mediaș – Politehnica Iași  1-0

A marcat: Fernandes (90+1)

FC Viitorul – Astra Giurgiu                    1-0

A marcat: Băluţă (90+2)

FC Hermannstadt – FCSB                    1-3

Au marcat: Dâlbea (25) / Tănase (41, 66), Gnohere (57)

Luni, 1 octombrie

Ora 18.00 Concordia Chiajna – Dunărea Călărași

Ora 21.00 CFR Cluj – U Craiova

Partidele vor fi transmise în direct de LOOK TV / PLUS, DIGI SPORT și TELEKOM SPORT.

 

Clasament

  1. FCSB                10   6  3   1  24-10   21
  2. Astra Giurgiu    10   4  5   1  13-6     17
  3. Gaz Metan        10   5  2   3  12-14   17
  4. Sepsi OSK       10   4  4   2  10-5     16
  5. CFR Cluj              9  4  4   1  11-7     16
  6. FC Viitorul         10  5  1   4   10-10  15
  7. U Craiova            9  4  2   3   17-9     14
  8. Politehnica Iaşi 10  4  2  4    10-14   14
  9. Dunărea              9   3  3   3     9-10   12
  10. Dinamo             10   3  2   5   12-17   11
  11. Concordia           9   3  1   5     8-14   10
  12. FC Botoşani     10   1   6  3   12-14     9
  13. Hermannstadt   10   2  1   7      8-13    7
  14. FC Voluntari     10   0   4   6     8-21    4

 

Etapa a 11-a

Vineri, 5 octombrie

Ora 21.00 CSM Politehnica Iași – FC Viitorul

Sâmbătă, 6 octombrie

Ora 18.00 U Craiova – AFC Hermannstadt

Ora 21.00 AFC Astra – CFR Cluj

Duminică, 7 octombrie

Ora 14.00 Dunărea Călărași – FC Voluntari

Ora 18.00 Sepsi OSK Sf. Gheorghe – Gaz Metan Mediaș

Ora 21.00 FCSB – Concordia Chiajna

Luni, 8 octombrie

Ora 21.00 FC Botoșani – FC Dinamo

Partidele vor fi transmise în direct de LOOK TV / PLUS, DIGI SPORT și TELEKOM SPORT.

 

 

 

 

Leave a Reply