Stiri

Andrei Ghiuţă, 3 goluri pentru România U19 în dubla amicală cu Moldova U19

Naționala de futsal U19 a României a câștigat ambele jocuri disputate în compania selecționatei similare a Moldovei.

Echipa pregătită de Endre Kacso a învins, în primul meci, cu 9-1, la capătul unei confruntări în care tricolorii au condus în permanență ostilitățile. Printre marcatorii echipei noastre s-a numărat şi Adrian Ghiuţă (Dunărea Călăraşi) cu 2 reuşite.

Cea de-a doua partida s-a încheiat 8-3 în favoarea echipei noastre. Şi de data asta Ghiuţă şi-a trecut numele o data pe lista marcatorilor.

Moldova U19 – România U19 1-9

Au marcat: Robert Crișan, Darius Nastai (de două ori), Andrei Ghiuță (de două ori), Matei Boșneagă, Bogdan Pieptea, Vlăduț Dudău și Sergiu Gavrilă

Moldova U19 – România U19 3-0

Au marcat: Robert Crişan, Matei Boşneagă, Alexandru Bădiţ, Sergiu Gavrilă, Vlăduţ Dudău, Bogdan Pieptea (2), Andrei Ghiuţă

Lotul României U19 pentru cele două amicale cu Moldova:

– portari: Theodor Lungu-Badea (Informatica Timișoara), Andrei Dinicuță (CS United Galați)

– jucători de câmp: Bogdan Pieptea (Autobergamo Deva), Attila Rancz (KSE Tg. Secuiesc), Andrei Ghiuță, Mădălin Nițu (Dunărea Călărași), Robert Crișan, Matei Boșneagă (United Galați), Vlăduț Dudău, Alexandru Bădiț (Internazionale Traian Vaslui), Sergiu Gavrilă, Darius Nastai (Informatica), Andrei Pintilie (Nicu Gane Falticeni), Daniel Duda (Futsal Georgione / Italia)

Leave a Reply