Stiri

Et. 35 / Dunărea – Dacia Brăila, azi, de la ora 18.00

Joi, de la ora 18.00, Dunărea va disputa penultimul joc pe teren propriu din actuala ediţie a ligii a 2-a urmând a întâlni pe arena Ion Comşa formaţia brăileană, Dacia Unirea. Meciul va fi arbitrat de ilfoveanul Ionuţ Coza şi va fi televizat.

Dunărea ocupă în acest moment primul loc cu 86 de puncte iar Dacia e pe 16, loc retrogradabil, cu 34 de puncte. În tur, scorul a fost egal, 1-1.

Tot joi va avea loc şi disputa CS Mioveni – Academica Clinceni, de la ora 18.00.

Runda a 35-a a debutat miercuri. La Sibiu, Hermannstadt a remizat, 0-0 cu Metaloglobus, acelaşi rezultat fiind consemnat şi la finalul jocului CS Baloteşti – Chindia Târgovişte.

Sportul Snagov şi Ripensia Timişoara au câştigat fiecare partidele din deplasare cu Ştiinţa Miroslava şi respectiv UTA Arad, cu acelaşi scor 2-3.

 

Etapa a 35-a

Ştiinţa Miroslava – Sportul Snagov        2-3

Au marcat: E. Săvoaia (51’ – pen., 74’ – pen.) / Dr. Huiban (71’), A. Gojnea (81’), S. Bustea (90+2’)

Hermannstadt – Metaloglobus                0-0

CS Baloteşti – Chindia Târgovişte           0-0

ASU Poli Timişoara – Foresta Suceava  2-0

Au marcat: D. Sorescu (13’ – pen.), V. Nicolae (27’)

Pandurii Târgu Jiu – Luceafărul Oradea 1-1

A marcat: G. Tudoran (88’) / Vl. Rusu (54’ – pen.)

UTA Arad – Ripensia Timişoara                2-3

Au marcat: D. Buia (7’), D. Toma (85’) / V. Dumiter (31’), Ad. Ungureanu (32’), Al. Bădăuţă (90+2’)

CS Afumaţi – FC Argeş                                1-1

Au marcat: R. Onea (90+3’) / V. Buhăescu (75’)

Joi, 17 mai, ora 18.00

Dunărea Călăraşi – Dacia Unirea Brăila

CS Mioveni – Academica Clinceni

Olimpia Satu Mare – ASA Târgu Mureş nu se dispută.

Clasament

  1. Dunărea Călăraşi      34      27    5    2    71-22   86
  2. AFC Hermannstadt   35      24  10    1    61-12   82
  3. Chindia Târgovişte    35     19   11    5    66-27   68
  4. CS Afumaţi                 35     18    8     9    48-29   62
  5. FC Argeş                    35     17    8   10    55-35   59
  6. Academica Clinceni  34     15    9   10    58-49   54
  7. ASU Poli Timişoara   35    16    6   13    49-40   51
  8. Sportul Snagov           35    13    9   13    40-34   48
  9. CS Baloteşti               35    13    8   14     51-62   47
  10. Ripensia Timişoara   35    12    9   14     67-54   45
  11. CS Mioveni                 34    12    9   13     48-42   45
  12. UTA Arad                    35    11  11   13    56-49    44
  13. Luceafărul Oradea     35    12    8   15     56-57   44
  14. Metaloglobus              35    10    8   17     32-50   38
  15. Pandurii Tg. Jiu          35      7  14   14     43-55   35
  16. Dacia Brăila               34      9    7   18     61-68   34
  17. Ştiinţa Miroslava        35      9    7   19     40-64   34
  18. Foresta Suceava       35    10    3   22    33-89    33
  19. ASA Tg. Mures          34      9    4    21    38-76    31
  20. Olimpia Satu Mare    34      6    2    26   19-78    -50

Leave a Reply