Alin Dobrosavlevici, primul gol pentru Dunărea!

Fundaşul central, Alin Dobrosavlevici a înscris sâmbătă primul său gol pentru Dunărea Călăraşi. În minutul 54 al partidei cu Ripensia, Dobro (23 de ani) a marcat cu capul după o lovitură liberă executată foarte bine de Silviu Pană, ducând Dunărea în avantaj (2-1).

Din păcate, el n-a terminat partida în teren văzând cartonaşul roşu în minutul 87 după o altercaţie în careul Ripensiei cu Cristian Bocşan.

În acest mini – retur, Dobrosavlevici a fost titullar în 6 partide fiind integralist în 5 dintre ele.

Transferat la Călăraşi la fiinele anului trecut, pentru un an şi jumătate, Alin Dobrosavlevici a mai jucat la Avicola Buziaş, Dinamo II, Politehnica Timişoara, AFC Fortuna, ACS Berceni, Academica Clinceni, ASA Tg. Mureş şi Concordia Chiajna