Stiri

Et. 33 Dunărea – Ripensia Timişoara, sâmbătă, ora 12.00

Etapa a 33-a a campionatului ligii a 2-a se va desfăşura în zilele de 4 şi 5 mai.-18 Sâmbătă sunt programate 6 jocuri din care 4 de la ora 11.00, unul de la ora 12.00, ultimul urmând a începe la ora 17.00

Partida Dunărea – Ripensia e programată de la mieztul zilei şi va fi transmisă în direct de Telekom Sport.

Duminică se vor desfăşura ultimele două partide, de la 11.00, respectiv 11.30 de minute

În această etapă, CS Afumaţi şi Luceafărul Oradea vor câştiga cu 3-0 prin neprezentarea adversarelor lor, ASA Tg. Mureş, respectiv Olimpia Satu Mare.

În clasament conduce Dunărea cu 80 de puncte, urmată de Hermannstadt cu 77 şi Chindia cu 65 de puncte.

Etapa a 33-a

Sâmbătă, 5 mai

11.00 Pandurii Tg. Jiu – Ştiinţa Miroslava

11.00 CS Balotreşti – Dacia Brăila

11.00 UTA Arad – Foresta Suceava

12.00 Dunărea – Ripensia Timişoara

13.00 Hermannstadt – FC Argeş

17.00 ASU Poli – Sportul Snagov

Duminică, 6 mai

11.00 Academica – Metaloglobus

11.30 CS Mioveni – Chindia Târgovişte

CS Afumaţi – ASA Tg. Mureş                     3-0

Olimpia Satu Mare – Luceafărul Oradea 0-3

 

 

Clasament

  1. Dunărea Călăraşi      32   25   5   2    65-21   80
  2. AFC Hermannstadt   32   23   8   1    59-11   77
  3. Chindia Târgovişte    32  19   8    5    63-24   65
  4. FC Argeş                    32  17   7    8    52-30   58
  5. CS Afumaţi                 32  16   7    9    42-27   55
  6. Academica Clinceni  32  14   8  10    53-47   50
  7. ASU Poli Timişoara  31  14   6  11    45-35   48
  8. CS Mioveni                32  12   8  12    45-38   44
  9. Sportul Snagov          32  12   8  12    36-30   44
  10. CS Baloteşti              32  11   7  14    46-59   40
  11. Ripensia Timişoara  32  10   9  13    60-49   39
  12. UTA Arad                   31    9 11  11    41-42   38
  13. Luceafărul Oradea    32 10    7  15    49-54   37
  14. Dacia Brăila              32    9   7   16    59-64   34
  15. Metaloglobus             32   9    7  16    29-45   34
  16. Pandurii Tg. Jiu         32    6 13  13    39-51   31
  17. Ştiinţa Miroslava       32    8   7   17    36-59   31
  18. ASA Tg. Mures         32    9   4   19    38-70   31
  19. Foresta Suceava      32    9   3   20    29-77   30
  20. Olimpia Satu Mare   32    6   2   24   19-72   -46

ASA Tg. Mureş şi Olimpia Satu Mare s-au retras din competiţie.

 

Leave a Reply