Stiri

Dunărea, de 2 ori pe micul ecran în această săptămână

Dunărea Călăraşi va putea fi urmărită în direct, în ambele partide programate în această săptămână.

Miercuri, 25 aprilie, de la ora 17.00, duelul Dunărea – Foresta Suceava din cadrul etapei a 31-a va fi televizat de Telekom Sport 1.

Partida Luceafărul Oradea – Dunărea, din cadrul rundei a 32-a, programată duminică, 29 aprilie, de la ora 11.00 va fi transmis în direct de Digisport 1.

Etapa a 31-a

Marţi, 24 aprilie

17.00 UTA Arad – ASU Poli Timişoara / Digisport 1

17.00 Academica Clinceni – FC Argeş / TelekomSport 1

Miercuri, 25 aprilie

11.00 CS Baloteşti – Ripensia Timişoara

17.00 Pandurii Tg. Jiu – Sportul Snagov

17.00 Dunărea Călăraşi – Foresta Suceava / Telekomsport 1

17.00 CS Afumaţi – Luceafărul Oradea

17.00 CS Mioveni – Dacia Brăila

17.00 Metaloglobus – Chindia Târgovişte / Digisport 1

Olimpia Satu Mare – Ştiinţa Miroslava 0-3

Hermannstadt – ASA Tg. Mureş             3-0

 

Clasament

  1. Dunărea Călăraşi     30    23   5    2    60-19   74
  2. AFC Hermannstadt  30    21   8    1    50-11   71
  3. Chindia Târgovişte   30   18   7    5    61-23    61
  4. FC Argeş                   30   16   7    7    48-27   55
  5. CS Afumaţi                30   15   7    8    39-24    52
  6. Academica Clinceni 30   14   8    8    51-42   50
  7. ASU Poli Timişoara 30   14    5  11    44-34   47
  8. CS Mioveni               30   11    8  11    44-37   41
  9. Sportul Snagov         30   11    7  12    33-29   40
  10. Luceafărul Oradea   30   10    7  13    47-50   37
  11. Ripensia Timişoara 30     9    9  12    57-45    36
  12. UTA Arad                  30     8  11  11    39-41    35
  13. CS Baloteşti             30     9    7  14    40-58    34
  14. Metaloglobus           30      9    6  15    28-42    33
  15. Dacia Brăila             30     8    7   15    58-58   31
  16. ASA Tg. Mures        30     9    4   17    38-64    31
  17. Pandurii Tg. Jiu        30     6  11  13    37-49    29
  18. Ştiinţa Miroslava      30     7    7   16    32-57    28
  19. Foresta Suceava     30     8    3   19    25-74    27
  20. Olimpia Satu Mare  30     6    2   22    19-66   -46

ASA Tg. Mureş şi Olimpia Satu Mare s-au retras din competiţie.

 

Etapa a 32-a

Sâmbătă, 28 aprilie, ora 11:00

11.00 Sportul Snagov – Metaloglobus Bucureşti

11.00 Ripensia Timişoara – CS Afumaţi

11.00 Ştiinţa Miroslava – UTA Arad

12:00 Dacia Unirea Brăila – AFC Hermannstadt / TelekomSport 1

17:00 ASU Politehnica Timişoara – Pandurii Târgu Jiu

Duminică, 29 aprilie

11.00 Luceafărul Oradea – Dunărea Călăraşi / DigiSport 1

11.00 Chindia Târgovişte – Academica Clinceni / TelekomSport 1

Luni, 30 aprilie, ora 15:00

15.00 FC Argeş – CS Mioveni / DigiSport 1

Foresta Suceava – Olimpia Satu Mare     3-0

ASA Târgu Mureş – CS Baloteşti                0-3

 

Leave a Reply