Futsal / Dunărea a cedat şi în meciul 2 din play – off

FK Odorheiu Secuiesc şi-a luat revanşa după înfrângerea suferită pe 6 aprilie la Călăraşi în ultima etapă a sezonului regulat (scor 9-4 pentru Dunărea) câştigând sâmbătă seară duelul cu Şoty&Co din cadrul play – off-ului ligii I la futsal, scor 8-1.

Harghitenii au început în forţă marcând primul gol chiar în primul minut prin A. Biro. Până la pauză, echipa pregătită de Jakab Zoltan a mai înscris alte 5 goluri prin B. Szecsi (9), L. Szocs (11), din nou A. Biro (18) şi S. Manya (19) şi S. Krstic (19 – autogol).

În partea secundă, Dunărea a redus din diferenţă prin brazilianul Rodrigo Coelho (28) însă gazdele au revenit pe final marcând alte 2 goluri prin I. Hadnagy (32) şi din nou S. Manya (37).

Dunărea a început cu: 1. Andrei Moldovanu – 7. Marian Plugaru, 10 Stefan Krstic, 23. Pedrag Jovanovic, 8. Marian Şotârcă. Rezerve au fost: 99. Cătălin Bejenaru – 15. Alex Tudorache, 5. Robert Vârlan, 17. Silva Moreira, 19. Florin Lazăr, 3. George Tomescu, 9. Gabriel Şerban şi 11. Rodrigo Coelho. Antrenor: Marian Şorârcă.

Următorul joc al Dunării va avea loc duminica viitoare la Galaţi cu United, formaţie care a câştigat la Călăraşi cu 4-2.

Până atunci, miercuri, 25 aprilie de la ora 17.00 se va desfăşura la Galaţi meciul dintre United şi FK Odorheiu Secuiesc.