Cristi Puşcaş, din nou pe lista marcatorilor după 35 de zile

Cristi Puşcaş a revenit cu gol, echivalentul unei victorii, după o “pauză” de 35 de zile. Mijlocaşul defensiv a marcat sâmbătă în minutul 67 golul cu care Dunărea a obţinut toate cele 3 puncte la Uricani în partida cu Ştiinţa Miroslava.

Ultima oară, el a înscris pe 17 martie primul gol al partidei de acasă cu Sportul Snagov (et. 25), încheiată cu scorul de 2-0.

Născut la Reghin pe 20 ianuarie 1994, Cristian Nicuşor Puşcaş s-a transferat la Călăraşi la începutul anului trecut. A mai evoluat la Gloria Buzău, Steaua Bucureşti, FC Clinceni, Academica Argeş, Metalul Reşiţa şi Fjardabyggd (liga a 2-a islandeză). În acest sezon a marcat 4 goluri pentru Dunărea. (et. 15, acasă cu ASA Tg. Mureş, et.17, acasă cu FC Argeş, et.25, acasă cu Sportul Snagov şi respective et.30, în deplasare cu Ştiinţa Miroslava)