Stiri

Azi începe etapa a 30-a. Dunărea va juca sâmbătă!

Vineri debutează etapa a 30-a a ligii a 2-a fiind programate după-amiază două partide, ambele de la ora 17.00.

La Timişoara, Ripensia, locul 10 se va duela cu ocupanta locului secund, Hermannstadt, partida fiind arbitrată de Marian Barbu (Făgăraş). Brăila va găzdui meciul dintre Dacia şi Academica Clinceni „dreptatea” fiind împărţită de vâlceanul, Cătălin Buşi.

Sâmbătă, 21 aprilie sunt programate alte 5 partide. De la ora 11.00, la Uricani, Dunărea va întâlni pe Ştiinţa Miroslava.

Etapa se încheie duminică la Snagov, odată cu partida Sportul – Chindia, programată de la ora 15.00.

Etapa a 30-a

Vineri, 20 aprilie

17.00 Ripensia – Hermannstadt

17.00 Dacia Brăila – Academica Clinceni

Sâmbătă, 21 aprilie

11.00 Pandurii Tg. Jiu – UTA Arad

11.00 Luceafărul Oradea – CS Baloteşti

11.00 Foresta Suceava – CS Afumaţi

11.00 Ştiinţa Miroslava – Dunărea Călăraşi

12.00 FC Argeş – Metaloglobus

Duminică, 22 aprilie

15.00 Sportul Snagov – Chindia Târgovişte

ASA Tg. Mureş – CS Mioveni 0-3

ASU Poli – Olimpia Satu Mare 3-0

 

Clasament

  1. Dunărea Călăraşi     29   22   5    2    59-19   71
  2. AFC Hermannstadt  29   20   8    1    49-11   68
  3. Chindia Târgovişte   29  17   7    5    59-22    58
  4. FC Argeş                   29  15   7    7    45-27    52
  5. Academica Clinceni 29  14   8    7    49-37    50
  6. CS Afumaţi                29  14   7    8    38-24   49
  7. ASU Poli Timişoara 29  13   5   11    41-34   44
  8. Sportul Snagov         29  11   7   11    32-27   40
  9. CS Mioveni               29  10   8   11    41-37   38
  10. Ripensia Timişoara 29    9   9    11    57-44   36
  11. UTA Arad                  29    8   10  11    38-40  34
  12. Luceafărul Oradea   29    9   7    13    43-49  34
  13. CS Baloteşti             29    9   7    13    39-54  34
  14. Metaloglobus            29    9   6    14   28-39   33
  15. ASA Tg. Mures         29   9   4    16    38-61   31
  16. Dacia Brăila             29    7   7    15    53-56   28
  17. Pandurii Tg. Jiu        29    6 10   13    36-48   28
  18. Ştiinţa Miroslava      29    7   7   15    32-56    28
  19. Foresta Suceava     29    8   3   18    25-73    27
  20. Olimpia Satu Mare  29    6   2    21   19-63   -42

ASA Tg. Mureş şi Olimpia Satu Mare s-au retras din competiţie.

Leave a Reply