Stiri

Et. 28: Dragoş Istrate (Bucureşti), arbitrul partidei Pandurii – Dunărea

CCA a decis ca partida de la Motru dintre Pandurii Tg. Jiu şi Dunărea Călăraşi, din cadrul etapei a 27-a, programată vineri de la ora 14.00 să fie condusă la centru de bucureţteanul Dragoş Istrate (foto). În vărstă de 40 de ani, Istrate este de profesie economist iar marţi, 3 aprilie a arbitrat la Modelu jocul dintre Înainte şi ACSM Olteniţa, scor 1-0.

Asistenţi vor fi Marius Ionuţ Bobe (Videle) şi Cristian Voicu (Focşani). Rezervă este piteşteanul, Marius Naidin.

Observatori au fost desemnaţi Zaharia Ciev (Timişoara) şi Dumitru Paraschiv (Drobeta Turnu Severin).

Dunărea se află în acest moment pe prrimul loc în clasament cu 65 de puncte iar Pandurii pe 19, coborând un loc după ce Dacia a produs vineri surpriza învingând acasă pe Chindia Târgovişte cu 1-0.

Meciul de la Motru va fi transmis în direct de Digisport 1.

 

Etapa a 28-a

Sportul Snagov – FC Argeş 1-2

Au marcat: B. Stancu (50’) / I. Năstăsie (14’), V. Buhăescu (75’)

Dacia Brăila – Chindia Târgovişte 1-0

A marcat: I. Popescu (17’ – autogol)

 

Vineri, 6 aprilie

11.00 Ripensia Timişoara – Academica

11.00 Luceafărul Oradea – CS Mioveni

11.00 Ştiinţa Miroslava– CS Baloteşti

14.00 Pandurii Tg. Jiu – Dunărea Călăraşi

15.00 ASU Poli Timişoara – CS Afumaţi

16.00 Foresta Suceava – Hermannstadt

ASA Tg. Mureş – Metaloglobus 0-3

UTA Arad – Olimpia Satu Mare 3-0

 

Clasament

  1. Dunărea Călăraşi      27   20   5    2    54-19    65
  2. AFC Hermannstadt   27   18   8    1    42-11    62
  3. Chindia Târgovişte   28    17   7    4    57-18    58
  4. FC Argeş                   28   14   7    7    41-25    49
  5. CS Afumaţi                27   14   6    7    36-21    48
  6. Academica Clinceni 27   13   7    7    43-34    46
  7. ASU Poli Timişoara 27   12   5  10    39-31    41
  8. CS Mioveni               27     9   8  10    39-35    35
  9. Sportul Snagov         27    9   7   11    25-25    34
  10. Luceafărul Oradea   27    9   7   11    43-44    34
  11. Ripensia Timişoara 27    8   8   11    52-40    32
  12. UTA Arad                  27    7  10 10    34-36    31
  13. ASA Tg. Mures        27    9   4   14    38-55    31
  14. Metaloglobus            27   8   6   13    25-38    30
  15. CS Baloteşti             26   7   6   13    33-51    27
  16. Ştiinţa Miroslava      27   7   6   14    30-53    27
  17. Foresta Suceava     27   8   3   16    24-67    27
  18. Dacia Brăila             27   6   7   14    51-53    25
  19. Pandurii Tg. Jiu       26    5   9   12    32-44    24
  20. Olimpia Satu Mare  27   6   2   19    19-57   -42

ASA Tg. Mureş şi Olimpia Satu Mare s-au retras din competiţie.

 

Sursa foto: www.adevarul.ro

Leave a Reply