Stiri

Următorul joc: Dunărea – CS Afumaţi, sâmbătă, 10 martie, ora 12.30

Din cauza vremii nefavorabile jocurile din cadrul etapei a 23-a, programate iniţial în zilele de 3 şi 4 martie au fost amânate urmând a se desfăşura miercuri, 28 martie, de la ora 15.00. Atunci Dunărea va evolua în deplasare împotriva ilfovenilor de la CS Baloteşti.

La finele săptămânii viitoare (10 şi 11 martie) vor avea loc duelurile din cadrul rundei a 24-a, potrivit FRF. Astfel că Dunărea va juca acasă cu CS Afumaţi, partida fiind programată sâmbătă, 10 martie, de la ora 12.30 de minute.

 

Etapa a 24-a

Sâmbătă, 10 martie

11.00 Luceafărul Oradea – FC Argeş

11.00 Foresta Suceava – Chindia Târgovişte

11.00 Ştiinţa Miroslava – Metaloglobus

11.00 Pandurii Tg. Jiu – CS Mioveni

12.30 ASU Poli Timişoara – Academica Clinceni

12.30 Dunărea Călăraşi – CS Afumaţi

Duminică, 11 martie

11.00 Ripensia Timişoara – Dacia Unirea

12.00 UTA Arad – FC Hermannstadt

Sportul Snagov – ASA Tg. Mureş 3-0

Olimpia Satu Mare – CS Baloteşti 3-0

 

Clasament

  1. Dunărea Călăraşi     22   15    5   2    43-16   50
  2. AFC Hermannstadt  22   14    7   1    35-10   49
  3. Chindia Târgovişte   22   13   6    3    46-13   45
  4. CS Afumaţi                22   12   5    5    28-15   41
  5. Academica Clinceni 22   11   5    6    36-29   38
  6. FC Argeş                   22   10   7    5    31-18   37
  7. ASU Poli Timişoara  22  11   3    8    30-25   36
  8. ASA Tg. Mureş          22    9   4    9    38-40   31
  9. CS Mioveni                22    8   6    8    34-30   30
  10. Sportul Snagov          22    7   6    9    17-20   27
  11. Ripensia Timişoara  22    6   8    8     43-32   26
  12. UTA Arad                   22    6   7    9    27-29   25
  13. Luceafărul Oradea    22    6   6  10    34-38   24
  14. Metaloglobus             22   6    5  11    20-28   23
  15. Foresta Suceava      22    7   2   13   20-61   23
  16. Ştiinţa Miroslava       22    6   4   12   28-49   22
  17. Pandurii Tg. Jiu         22   4    9     9   28-37   21
  18. CS Baloteşti              22   5    5  12   25-46    20
  19. Dacia Brăila              22   4    6  12   45-49    18
  20. Olimpia Satu Mare   22   6    2  14   19-42   -32

ASA Tg. Mureş şi Olimpia Satu Mare s-au retras din competiţie.

 

Etapa a 23-a / Miercuri, 28 martie, ora 15.00

CS Afumaţi – Sportul Snagov

CS Baloteşti – Dunărea Călăraşi

CS Mioveni – UTA Arad

Academica Clinceni – Pandurii Tg. Jiu

Metaloglobus – ASU Poli Timişoara

Chindia Târgovişte – Ştiinţa Miroslava

FC Argeş – Foresta Suceava

Dacia Unirea – Luceafărul Oradea

ASA Tg. Mureş – Ripensia Timişoara 0-3

FC Hermannstadt – Olimpia Satu Mare 3-0

Leave a Reply