Dunărea a trecut şi de ruşii de la FC Tom Tomsk!

Dunărea Călăraşi a disputat vineri după-amiază al 3-lea joc de verificare din stagiul din Turcia învingând cu 2-1 formaţia din liga a 2-a rusă, FC Tom Tomsk. „Galben – albaştrii” au deschis scorul în minutul 31 prin B. Danciu, majorând diferenţa în startul reprizei secunde, mai exact în minutul 52 prin P. Iacob. Ruşii au redus din diferenţă în minutul 77 prin D. Sasin.

Dan Alexa a început partida cu: C. Lungu – B. Vasile, B. Manole, B. Şandru, M. Tomozei – G. Preoteasa, P. Iacob – B. Danciu, D. Spehar, V. Munteanu – Al. Stoica.

Imediat după pauză, Dunărea a avut următoarea componenţă: G. Popa – B. Vasile, A. Dobrosavlevici, B. Manole, M. Tomozei – G. Preoteasa, P. Iacob – B. Danciu, D. Spehar, V. Munteanu – Al. Stoica. Din minutul 60 au intrat şi ceilalţi jucători aflaţi pe bancă, mai puţin S. Matei şi B. Kanda, ambii accidentaţi.

Ultimul amical este programat duminică, 4 februarie, Dunărea urmând a întâlni formaţia de primă  ligă din Georgia, FC Samtredia.