Stiri

Fl. Brişan: Mulţumesc finanţatorilor şi sponsorilor noştri pentru sprijinul acordat în acest an

2017 va rămâne în istoria fotbalului călărăşean ca un an de referinţă pentru Dunărea. „Galben – albaştrii” se află în acest moment pe primul loc în topul ligii a 2-a şi păstrează prima şansă privind promovarea, în premieră, la finele sezonului în liga I. Această performanţă a Dunării se datorează în foarte mare măsură şi contribuţiei financiare asigurată, în primul rând de cei doi mari finanţatori, Primăria Călăraşi şi Consiliul Judeţean Călăraşi dar în egală măsură şi de sponsori, societăţi comerciale importante din economia locală, care au ales să-şi asocieze numele cu acest brand, DUNĂREA CĂLĂRAŞI.

Preşedintele Florin Brişan mulţumeşte tuturor pentru sprijinul financiar primit în acest an, asigurându-i că în 2018 vor fi depuse toate eforturile, sportive în primul rând, pentru ca „investiţiile” făcute atât de finanţatori cât şi de sponsori să se concretizeze într-o promovare în liga I. „Anul care tocmai se încheie a însemnat mult pentru AFC Dunărea 2005 Călăraşi, în planul performanţei sportive. Echipa noastră de fotbal se află pe prima poziţe în clasamentul ligii a 2-a, înaintea multor cluburi de prestigiu din fotbalul românesc. N-am fi realizat o astfel de performanţă dacă n-am fi avut alături de noi principalii finanţatori, Primăria Călăraşi şi Consiliul Judeţean precum şi o serie de sponsori care au răspuns apelului nostru. Le mulţumesc pentru implicare, pentru susţinerea financiară pe care au acordat-o clubului nostru care pe lângă echipa de fotbal mai înseamnă o formaţie de futsal, ce activează după cum bine se ştie în liga I, plus alte 5 echipe de juniori, două dintre ele evoluând în Liga Elitelor U19, respectiv U17. Transmit gândurile mele bune domnului primar Drăgulin, domnului preşedinte al CJ, Vasile Iliuţă, domnilor viceprimari, Ivanciu şi Coman, domnilor vicepreşedinţi, Dinulescu şi Barbu, domnilor consilieri locali şi judeţeni care au fost alături de club în acest an. Pe lângă finanţarea asigurată de cei doi mari finanţatori, aş vrea să mai adaug că am primit un sprijin important şi din partea sponsorilor. Sunt încântat că am reuşit să-i aducem alături de noi, oferindu-le în schimb rezultate pozitive. Îi asigurăm pe toţi inclusiv pe suporteri care au fost şi ei minunaţi în acest an, că ne străduim în fiecare zi să dăm şi mai multă strălucire acestui brand, Dunărea, iar în 2018 mi-aş dori din toată inima să ne atingem obiectivul major şi anume promovarea în liga I, la fotbal. Va fi foarte greu dar am credinţa că vom găsi resursele să depăşim toate obstacolele atât din plan sportiv cât şi financiar.” a declarat preşedintele grupării din B-dul Republicii, 39, Florin Brişan.

AFC Dunărea 2005 Călăraşi

Finanţatori

Primăria municipiului Călăraşi, Consiliul Judeţean Călăraşi

Sponsori

 1. Aldis – Alina Naghi
 2. RS Guard Security – Mihai Stroe
 3. Hestia Hotel – Hristache Geambazi
 4. Albatros – Podul 4 – Bebe Arabagiu
 5. Hotel Călăraşi – Ion Dumitru
 6. Asterix – Cristian Căpraru
 7. Condorul – Mircea Brişan
 8. Agroprest 2005 – Gabi Rădulescu
 9. Avicola Buzău
 10. Maria Trading
 11. Ilya Agro
 12. Iliuţă Expedition
 13. Mig Vas Trading
 14. Euro Confort
 15. Agro Chirnogi
 16. Agro Agras Grădiştea
 17. Vem SRL
 18. Agroserv Borcea
 19. Hygiene Plus
 20. Cri Taxi – Nicolae Feldioreanu
 21. IPSO Agricultură

 

Leave a Reply