CS Mioveni – Dunărea, vineri, 8 decembrie, ora 18.30. Ce a fost în tur!

CS Mioveni şi Dunărea Călăraşi vor deschide seria jocurilor din cadrul etapei a 21-a, duelul fiind programat vineri, 8 decembrie, de la ora 18.30 în direct la Digisport 1.

Primul duel stagional dintre cele două viitoare rivale s-a derulat pe 12 august, cele două echipe încheind disputa la egalitate, 1-1. Argeşenii au deschis scorul prin Rădescu, în minutul 43, egalarea survenind în al 2-lea minut al prelungirilor graţie reuşitei lui Bodo Kanda care a fructificat o lovitură liberă de la circa 22 de metri lateral stânga.

„Galben – albaştrii” au fost conduşi de pe margine de Ion Manu întrucât Adrian Iencsi demisioneze imediat după înfrângerea de la Clinceni cu Academica (scor 4-1 pentru ilfoveni).

Partida a fost arbitrată de Marian Pană (Bucureşti).

12 august 2017 / Dunărea Călăraşi – CS Mioveni     1-1

Au marcat: B. Kanda (45+2′) / I. Rădescu (43′)

Dunărea: C. Lungu (cpt.) – I. Ţene, S. Matei, B. Şandru, Fl. Ibrian – G. Preoteasa – B. Danciu (88′ Fl. Niculae), Cr. Puşcaş (72′ G. Velici), A. Puşcaşu, B. Kanda (79′ Al. Pop) – V. Alexandru. Rezerve: G. Popa – Şt. Mardare, Al. Dincă, D. Mihai

Antrenor: Ion Manu

CS Mioveni: F. Croitoru – Tirică (38′ Traşcu), C. Gugu, Ichim, Ed. Stoica – Cr. Andor, I. Mîrzeanu (87′ A. Neagoe), Lazăr – Ed. Florescu, R. Ayza (cpt.) (18′ Rădescu), I. Năstăsie. Rezerve: Sima – Negoiţă, Cioc, D. Ene

Antrenor: Florin Marin

Arbitru: Cătălin Marian Pană (Bucureşti); Asistenţi: Mihaela Ţepuşă (Bucureşti) şi Alexandra Theodora Apostu (Bacău).

Cartonaşe galbene: V. Alexandru (49′), B. Şandru (67′) / Mîrzeanu (40′), A. Traşcu (45+1′), C. Gugu (47′), Fl. Croitoru (90+2′)