Stiri

Dunărea pe 2 după 18 etape!

Cu o rundă înainte de finalul turului, Dunărea se află pe locul 2 în topul ligii a 2-a, poziţie pe care o ocupă după ce Hermannstadt a reuşit o remiză la Mioveni, 1-1 cu CS.

Echipa noastră a reuşit sâmbătă, la Târgovişte, să remizeze cu Chindia, scor 2-2, acumulând până acum 40 de puncte cu unul mai puţin faţă de Hermannstadt şi cu 4 mai multe decât adversara noastră de sub Turnul Chindiei.

Etapa viitoare, Dunărea va juca pe arena Ion Comşa cu nou – promovata, Metaloglobus Bucureşti. Partida va începe la ora 12.00.

 

Etapa a 18-a / Rezultate

Sportul Snagov – Foresta Suceava 2-0

Au marcat: Cl. Borţoneanu (24’), A. Manea (55’)

Luceafărul Oradea – Ştiinţa Miroslava 1-1

Au marcat Vl. Rusu (32’) / Al. Corban (72’)

Ripensia Timişoara – ASU Poli Timişoara 0-2

Au marcat: C. Taub (26’), R. Krausz (64’)

ASA Tg. Mureş – Pandurii Tg. Jiu 4-1

Au marcat: V. Petra (36’), R. Candrea (48’), D. Panait (86’), T. Petriş (90+2’) / C. Rus (18’)

Dacia Unirea Brăila – UTA Arad 3-4

Au marcat: S. Frunză (45’ – pen.), A. Banyoi (53’), M. Dima (85’) / C. Hlistei (15’), M. Curtuiuş (26’), D. Florea (66’, 81’)

Metaloglobus Bucureşti – CS Afumaţi 0-3

Au marcat: M. Dedu (31’ – pen., 43’), Fl. Buduroi (38’)

Chindia Târgovişte – Dunărea Călăraşi 2-2

Au marcat Cr. Cherchez (34’ – pen, 45’ – pen.) / Missi Mezu (10’), M. Drăghiceanu (78’)

FC Argeş – Olimpia Satu Mare 2-1

Au marcat: I. Năstăsie (52’), A. Popa (60’0 / R. Villand (75’)

Academica Clinceni – CS Baloteşti 5-2

Au marcat: Fl. Barbu (4’, 66’), M. Ion (40’), M. Şandru (55’), A. Bejdea (63’) / E. Noca (84’), Cr. Balgiu (85’ – autogol)

CS Mioveni – FC Hermannstadt 1-1

Au marcat: I. Mîrzeanu (74’) / C. Mihai (69’)

 

Clasament

  1. AFC Hermannstadt   18   12   5   1    30-10    41
  2. Dunărea Călăraşi     18   12    4   2    35-15   40
  3. Chindia Târgovişte   18   10    6   2    39-9     36
  4. Academica Clinceni 18     9    5   4    30-23   32
  5. ASA Tg. Mureş         18     9    4    5    38-28   31
  6. CS Afumaţi                18    9    4    5    21-13   31
  7. ASU Poli Timişoara 18    9    3    6    24-20   30
  8. Sportul Snagov         18    7    5    6    16-13    26
  9. FC Argeş                  18     6   7     5    20-15   25
  10. CS Mioveni               18    6    6    6    26-25   24
  11. Ripensia Timişoara 18    5    6    7     36-23   21
  12. UTA Arad                  18    5   6     7    24-24   21
  13. Olimpia Satu Mare  18    6    2  10    18-30    20
  14. Metaloglobus           18    5    4    9    17-26    19
  15. Dacia Brăila            18     4   5     9    40-39    17
  16. Pandurii Tg. Jiu       18    3    8    7     23-28   17
  17. Luceafărul Oradea  18    4    5    9    24-31    17
  18. CS Baloteşti            18    5    5    9    23-36    17
  19. Foresta Suceava    18    4    2  12    12-59    14
  20. Ştiinţa Miroslava     18    3    4  11    16-45    13

Etapa a 19-a

Sâmbătă, 25 noiembrie

11.00 CS Afumaţi – Academica Clinceni

11.00 Olimpia Satu Mare – Chindia Târgovişte

11.00 UTA Arad – FC Argeş

11.00 Pandurii Tg. Jiu – Dacia Brăila

11.00 Ştiinţa Miroslava – Ripensia Timişoara

11.00 Foresta Suceava – Luceafărul Oradea

12.00 ASU Poli Timişoara – ASA Tg. Mureş (Digisport 1)

12.00 Dunărea Călăraşi – Metaloglobus (Telekom Sport 1)

14.00 FC Hermannstadt – Sportul Snagov (Digisport 1)

Duminică, 26 noiembrie

14.00 CS Baloteşti – CS Mioveni (Telekom Sport 2)

 

Leave a Reply