Stiri

Dunărea, învinsă la Timişoara în prima etapă a returului!

Informatica şi Dunărea Călăraşi au încheiat marţi seară la Timişoara seria jocurilor din cadrul rundei a 10-a, prima a returului sezonului regular al ligii I. Gazdele s-au impus cu 7-1 (2-0), graţie golurilor semnate de Savio (2), Rakic (3), Simic şi Vl. Iancu, revenind pe poziţia a 3-a a topului cu 23 de puncte, cu 3 mai puţine decât ocupantele primelor două locuri, Atobergamo şi FK Odorheiu Secuiesc.

Dunărea a cărei onoare în Banat a fost salvată de Predrag Jovanovic (foto), se află pe 6 cu 13 puncte la fel ca Imperial WET, ocupanta locului 5, însă cu un golaveraj mai slab.

Sâmbătă, 18 noiembrie, de la ora 16.30 de minute, Şoty&Covor juca acasă urmând a întâlni o fostă campioană, City us Tg. Mureş, ajunsă acum o simplă “umbra”.

La Timişoara, antrenorul Marian Şotârcă i-a utilizat pe: Cinaru – Plugaru, Jovanovic, Movileanu, Şotârcă. Rezerve: Bejenaru, Vârlan, Şerban, Tomescu, Krstic, Rancic, Stepic.

Etapa a 10-a / Rezultate

Spicom Sf. Gheorghe – Imperial WET            1-5

City’us Tg. Mureş – United Galaţi                   1-10

CSM Poli Iaşi – Autobergamo Deva                0-3

FK Odorheiu Secuiesc – Muncitorul Reşiţa  24-3

18.00 Informatica Timişoara – Dunărea          7-1

 

Clasament

  1. Autobergamo Deva       10   8   2   0    72-13   26
  2. FK Odorheiu Secuiesc 10    8   2   0    86-31   26
  3. Informatica Timişoara      9   7   2   0    53-11   23
  4. United Galaţi                     9   7   0   2    41-18   21
  5. Imperial WET                 10   4   1   5    49-41   13
  6. Dunărea Călăraşi          10   4   1   5    31-36   13
  7. CSM Poli Iaşi                 10   3   2   5    44-43   11
  8. Muncitorul                       10   2   0   8    22-93     6
  9. Spicom Sf. Gheorghe   10   0   0   10    9-60     0
  10. City’us Tg. Mureş          10   1   0   9    19-80   -1

Etapa a 11-a

Vineri, 17 noiembrie

19.00 Imperial WET – Autobergamo Deva

Sâmbătă, 18 noiembrie

16.30 Dunărea – City us Tg. Mure

18.30 United Galaţi – Spicom Sf. Gheorghe

Duminică, 19 noiembrie

18.00 FK Odorheiu Secuiesc – CSM Poli Iaşi

Luni, 20 noiembrie

17.00 Muncitorul Reşiţa – Informatica Timişoara

 

Leave a Reply