Stiri

Liga a 2-a / Dan Botescu va arbitra partida Dunărea – ASA Tg. Mureş

Etapa a 15-a a ligii a 2-a programează sâmbătă, 4 noiembrie, la Călăraşi, în premieră, partida dintre Dunărea şi ASA Tg. Mureş. Duelul va fi arbitrat de Dan Botescu (Bucureşti), cel care, tot în acest sezon a mai arbitrat jocul de la Sibiu dintre AFC Hermannstadt şi Dunărea Călăraşi, din cadrul rundei a 2-a. Cei doi asistenţi vin din judeţul Dâmboviţa. E vorba de Florin Pucheanu (Ulmi) şi Răzvan Mihai Dobre (Şotânga). Rezervă va fi ilfoveanul Sorin Costreie (Buftea). Observatori au fost desemnaţi Nicolae Marodin (Bucureşti) şi Emil Tudor (Târgovişte).

Partida Dunărea – ASA Tg. Mureş va începe la ora 12.00.

 

Etapa a 15-a

Sâmbătă, 4 noiembrie

11.00 Academica Clinceni – Sportul Snagov

11.00 CS Mioveni – Metaloglobus

11.00 CS Baloteşti – FC Argeş

11.00 CS Afumaţi – Dacia Unirea Brăila

11.00 Olimpia Satu Mare – Ripensia Timişoara

11.00 UTA Arad – Luceafărul Oradea

11.00 Pandurii Tg. Jiu – Foresta Suceava

12.00 Dunărea Călăraşi – ASA Tg. Mureş

14.00 ASU Poli Timişoara – Ştiinţa Miroslava

Duminică, 5 noiembrie

11.30 AFC Hermannstadt – Chindia Târgovişte

 

Clasament

  1. AFC Hermannstadt   14   10   3    1   24-8     33
  2. Dunărea Călăraşi     14    10   2   2    27-11   32
  3. Chindia Târgovişte   14      9   3   2    33-6     30
  4. CS Afumaţi                14      7   3   4   15-11   25
  5. Academica Clinceni 14      6   5   3    20-17   23
  6. ASA Tg. Mureş          14     6   4   4    28-21   22
  7. CS Mioveni                14     6   4   4    22-18   22
  8. ASU Poli Timişoara  14     6   2   6    17-18   20
  9. FC Argeş                   14     4   7   3    15-10   19
  10. Sportul Snagov         14     5   4   5    10-9      19
  11. Ripensia Timişoara  14     5   3   6    33-18   18
  12. UTA Arad                   14    4   5   5    16-15    17
  13. Dacia Brăila              14    4   4    6    34-29   16
  14. Pandurii Tg. Jiu         14    3   7   4     20-19   16
  15. Metaloglobus            14    4   4    6    16-18   16
  16. Olimpia Satu Mare   14    5   1    8    11-21   16
  17. Ştiinţa Mirolava         14    3   3   8    15-41   12
  18. CS Baloteşti             14     2   5   7    17-27   11
  19. Luceafărul Oradea   14    2   4    8    17-25   10
  20. Foresta Suceava     14     2   1  11      8-55     7

Leave a Reply