Stiri

Liga a 2-a / Dunărea a încheiat etapa a 14-a pe 2!

Duminică s-a tras cortina peste etapa a 14-a a ligii a 2-a. La Târgovişte, Chindia s-a impus la scor de forfait în faţa argeşenilor de la CS Mioveni (scor 3-0) apropiindu-se la doar două puncte de ultimul loc direct promovabil, deţinut acum de Dunărea. Echipa pregătită de Dan Alexa a remizat sâmbătă, la Timişoara (1-1 cu Ripensia), totalizând 32 de puncte, cu unul mai puţin decât Hermannstadt care tot sâmbătă a încheiat la egalitate (0-0) duelul din Trivale cu FC Argeş.

Etapa viitoare, sibienii se vor confrunta cu Chindia, diferenţa de puncte fiind de doar 3 puncte. Dunărea va juca la Călăraşi, adversară fiind ASA Tg. Mureş, partida fiind programată sâmbăta viitoare de la miezul zilei.

 

Etapa a 14-a / Rezultate

Sportul Snagov – ASU Poli Timişoara 1-0

A marcat: Cr. Bustea (5’)

Ştiinţa Miroslava – Pandurii Tg. Jiu 1-1

A marcat: Al. Taciuc (28’) / C. Rus ((90+4’ – pen.)

Foresta Suceava – UTA Arad 2-3

Au marcat: Renquin (29’), M. Matei (85’) / C. Hlistei (34’), M. Ciucă (36’), P. Păcurar (90+4’)

Luceafărul Oradea – Olimpia Satu Mare 2-1

Au marcat: A. Antohi (48’), Vl. Rusu (61’) / V. Pop (34’)

Metaloglobus – Academica Clinceni 0-0

ASA Tg. Mureş – CS Afumaţi 0-1

A marcat: R. Avram (62’)

Dacia Brăila – CS Baloteşti 2-2

Au marcat: Al. Popa (58’), Ol. Bucur (90+2’) / L. Ion (18’), E. Nica (76’)

Ripensia Timişoara – Dunărea Călăraşi    1-1

A marcat: N. Mediop (15’) / Missi Mezu (83’)

FC Argeş – FC Hermannstadt                      0-0

Chindia Târgovişte – CS Mioveni               3-0

Au marcat: M. Neicuţescu (5’, 33’), A. Tirică (22’ – autogol)

 

Clasament

  1. AFC Hermannstadt   14   10   3    1    24-8    33
  2. Dunărea Călăraşi      14   10   2    2    27-11  32
  3. Chindia Târgovişte    14     9   3    2    33-6    30
  4. CS Afumaţi                 14    7   3    4    15-11   25
  5. Academica Clinceni  14    6   5    3     20-17   23
  6. ASA Tg. Mureş          14     6   4    4    28-21   22
  7. CS Mioveni                14     6   4    4     22-18  22
  8. ASU Poli Timişoara  14     6    2   6    17-18   20
  9. FC Argeş                   14     4    7   3    15-10   19
  10. Sportul Snagov          14     5   4   5     10-9     19
  11. Ripensia Timişoara  14      5  3   6      33-18  18
  12. UTA Arad                   14     4   5   5     16-15   17
  13. Dacia Brăila              14     4   4   6      34-29   16
  14. Pandurii Tg. Jiu         14     3   7   4      20-19   16
  15. Metaloglobus             14     4   4   6     16-18   16
  16. Olimpia Satu Mare    14     5  1   8      11-21   16
  17. Ştiinţa Mirolava          14    3   3   8      15-41   12
  18. CS Baloteşti              14     2   5   7      17-27   11
  19. Luceafărul Oradea    14     2   4   8      17-25   10
  20. Foresta Suceava       14    2   1  11        8-55     7

 

Etapa a 15-a

Sâmbătă, 4 noiembrie

11.00 Academica Clinceni – Sportul Snagov

11.00 CS Mioveni – Metaloglobus

11.00 CS Baloteşti – FC Argeş

11.00 CS Afumaţi – Dacia Unirea Brăila

11.00 Olimpia Satu Mare – Ripensia Timişoara

11.00 UTA Arad – Luceafărul Oradea

11.00 Pandurii Tg. Jiu – Foresta Suceava

12.00 Dunărea Călăraşi – ASA Tg. Ureş

14.00 ASU Poli Timişoara – Ştiinţa Miroslava

Duminică, 5 noiembrie

11.30 AFC Hermannstadt – Chindia Târgovişte

Leave a Reply