Stiri

Florin Andrei (Tg. Mureş) va arbitra partida Ripensia – Dunărea

Arena Ciarda Roşie din Timişoara va găzdui sâmbătă, 28 octombrie, începând cu ora 12.00 partida dintre Ripensia şi Dunărea Călăraşi din cadrul etapei a 14-a a ligii a 2-a. Duelul va fi arbitrat de Florin Andrei (31 de ani) din Tg. Mureş, cel care a mai arbitrat în acest sezon şi confruntarea dintre Sportul Snagov – Dunărea (scor 0-1), desfăşurată pe 2 septembrie. Asistenţii săi vor fi Marius Bălan (Dej – Cluj) şi Gheorghiţă Bălan (Piteşti). Rezervă este arădeanul, Alexandru Dan Gornic. Cei doi observatori desemnaţi sunt Fevronia Ion (Craiova) şi Mircea Sârbu (Hunedoara).

Partida Ripensia – Dunărea va fi transmisă live de Digisport 1.

 

Etapa a 14-a

Sâmbătă, 28 octombrie

11.00 Sportul Snagov – ASU Poli Timişoara

11.00 Ştiinţa Miroslava – Pandurii Tg. Jiu

11.00 Foresta Suceava – UTA Arad

11.00 Luceafărul Oradea – Olimpia Satu Mare

11.00 Metaloglobus – Academica Clinceni

11.00 ASA Tg. Mureş – CS Afumaţi

11.00 Dacia Brăila – CS Baloteşti

12.00 Ripensia Timişoara – Dunărea Călăraşi

16.00 FC Argeş – FC Hermannstadt

Duminică, 29 octombrie

15.00 Chindia Târgovişte – CS Mioveni

 

Clasament

  1. AFC Hermannstadt   13  10   2    1    24-8    32
  2. Dunărea Călăraşi      13  10   1    2    26-10  31
  3. Chindia Târgovişte    13    8   3    2    30-6     27
  4. ASA Tg. Mureş          13    6   4    3    28-20   22
  5. CS Mioveni                13    6   4    3    22-15   22
  6. Academica Clinceni 13    6   4    3    20-17   22
  7. CS Afumaţi                13    6   3    4    14-11   22
  8. ASU Poli Timişoara  13    6   2    5    17-17   20
  9. FC Argeş                   13    4   6    3    15-10   18
  10. Ripensia Timişoara  13    5   2    6    32-17   17
  11. Sportul Snagov         13    4   4    5      9-9      16
  12. Olimpia Satu Mare   13    5   1     7   10-19   16
  13. Dacia Brăila              13    4   3    6    32-27   15
  14. Pandurii Tg. Jiu         13   3   6     4    19-18   15
  15. Metaloglobus             13   4   3     6    16-18   15
  16. UTA Arad                   13   3   5     5    13-13   14
  17. Ştiinţa Mirolava         13   3   2     8    14-40   11
  18. CS Baloteşti              13   2   4     7    15-25   10
  19. Luceafărul Oradea    13  1    4     8    15-24     7
  20. Foresta Suceava      13   2   1   10      6-52     7

 

Leave a Reply