Stiri

Brişan: Îi mulţumim domnului Niculae pentru toată activitatea desfăşurată în cadrul clubului nostru!

Preparatorul fizic, Constantin Niculae, a decis să pună capăt colaborării cu Dunărea, invocând motive familiale a declarat preşedintele AFC Dunărea 2005 Călăraşi, Florin Brişan care a mai adăugat. „Domnul Constantin Niculae este un foarte bun profesionist. A lucrat foarte bine,la Călăraşi, contribuind prin munca depusă la obţinerea rezultatelor pozitive obţinute de echipa noastră din ultima vreme. Îi mulţumim lui Constantin Niculae pentru tot ce a făcut în cadrul clubului nostru, asigurându- de tot respectul şi aprecierea noastră. Băieţii şi stafful tehnic regretă decizia luată de „sensei” şi îi transmit toate gândurile bune. Succes şi multă sănătate în continuare!”

Fost campion european şi vicecampion mondial de judo (cat. 65 kg), titluri obţinute în 1981, Constantin Niculae (62 de ani împliniţi pe 1 aprilie!) s-a alăturat clubului AFC Dunărea 2005 Călăraşi în vara anului 2015.

Leave a Reply