Stiri

Liga a 2-a / Dumitrică (Craiova) va arbitra partida Dunărea – Luceafărul Oradea

Arena Ion Comşa va găzdui sâmbătă, de la ora 11.00 partida Dunărea – Luceafărul Oradea din cadrul etapei a 13-a a ligii a 2-a. CCA a decis ca jocul să fie condus la centru de Cristian Omar Dumitrică, din Craiova. În vârstă de 35 de ani pe care i-a împlinit în aprilie, Dumitrică este arbitru divizionar B din 2010. Este profesoro de educaţie fizică şi sport. Ajutoarele sale vor fi Ionuţ Babadac (Alexandria) şi Joszef Peter (Sf. Gheorghe). Rezervă va fi Marius Spînu (Bucureşti). Observatori au fost desemnaţi Liviu Seceanu (Galaţi) şi Petre Badea (Tulcea).

Dunărea ocupă locul 2 cu 28 de puncte iar Luceafărul e pe ultima poziţie cu 7 puncte.

Etapa se va încheia duminică la Sibiu, odată cu partida AFC Hermannstadt – Dacia Unirea Brăila, programată la ora 11.30 de minute.

Etapa a 13-a

Sâmbătă, 21 octombrie, ora 11.00

Metaloglobus – Sportul Snagov

Academica Clinceni – Chindia Târgovişte

CS Baloteşti – ASA Tg. Mureş

CS Afumaţi – Ripensia Timişoara

Dunărea Călăraşi – Luceafărul Oradea

Olimpia Satu Mare – Foresta Suceava

UTA Arad – Ştiinţa Miroslava

Pandurii Tg. Jiu – ASU Poli Timişoara

Sâmbătă, 21 octombrie, ora 16.00

CS Mioveni – FC Argeş

Duminică, 22 octombrie, ora 11.30

AFC Hermannstadt – Dacia Unirea Brăila

 

Clasament

  1. AFC Hermannstadt  12    9   2   1    21-7    29
  2. Dunărea Călăraşi     12   9   1    2    25-10  28
  3. Chindia Târgovişte   12   7  3     2    28-6    24
  4. Academica Clinceni 12   6   4    2    20-15  22
  5. CS Mioveni                12   6   3    3   22-15  21
  6. ASA Tg. Mureş         12    5   4   3    22-18  19
  7. ASU Poli Timişoara 12    6   1    5   16-16  19
  8. Ripensia Timişoara  12   5   2    5   32-15  17
  9. FC Argeş                   12   4   5   3    15-10  17
  10. Sportul Snagov          12  4   4   4      8-7    16
  11. CS Afumaţi                12   4   4   4   11-12  16
  12. Dacia Brăila              12   4   3   5   30-24  15
  13. Pandurii Tg. Jiu         12   3   5   4   18-17  14
  14. Olimpia Satu Mare   12   4   1   7      8-19  13
  15. Metaloglobus            12   3   3   6    14-17  12
  16. UTA Arad                  12   2   5   5    10-13  11
  17. Ştiinţa Mirolava        12   3   2   7    14-37  11
  18. CS Baloteşti             12   2   4   6    13-19  10
  19. Foresta Suceava     12   2   2   8       8-49    8
  20. Luceafărul Oradea  12   1   4   7     15-23    7

 

Leave a Reply