Stiri

Liga a 2-a / Dunărea, pe 2!

Marţi seară s-a desfăşurat la Tg. Mureş ultimul joc din cadrul etapei a 12-a a ligii a 2-a. ASA şi FC Hermannstadt au încheiat la egalitate, 2-2, rezultat care-I duce pe sibieni pe primul loc în clasament cu 29 de puncte. Dunărea revine pe 2, totalizând 28 de puncte.

Ultima poziţie de pe podium e ocupată de Chindia Târgovişte cu 24 de puncte.

Etapa viitoare, echipa noastră va juca pe teren propriu, cu ultima clasată, Luceafărul Oradea, partida fiind programată sâmbătă, 21 octombrie, de la ora 11.00.

 

Etapa a 12-a / Rezultate

Sportul Snagov – Pandurii Tg. Jiu           0-0

Ştiinţa Miroslava – Olimpia Satu Mare   2-1

Foresta Suceava – Dunărea Călăraşi    0-2

Luceafărul Oradea – CS Afumaţi            1-2

Ripensia Timişoara – CS Baloteşti         1-2

Dacia Unirea Brăila – CS Mioveni           2-2

FC Argeş – Academica Clinceni             1-1

Chindia Târgovişte – Metaloglobus         3-0

ASU Poli Timişoara – UTA Arad               2-1

ASA Tg. Mureş – AFC Hermannstadt      2-2

 

Clasament

  1. AFC Hermannstadt  12    9   2   1    21-7    29
  2. Dunărea Călăraşi     12   9   1    2   25-10  28
  3. Chindia Târgovişte   12   7  3     2   28-6    24
  4. Academica Clinceni 12   6   4    2   20-15  22
  5. CS Mioveni                12   6   3    3   22-15  21
  6. ASA Tg. Mureş         12   5   4    3   22-18  19
  7. ASU Poli Timişoara 12   6   1    5   16-16  19
  8. Ripensia Timişoara  12   5   2    5   32-15  17
  9. FC Argeş                   12   4   5   3   15-10  17
  10. Sportul Snagov          12  4   4   4      8-7    16
  11. CS Afumaţi                12   4   4   4   11-12  16
  12. Dacia Brăila              12   4   3   5   30-24  15
  13. Pandurii Tg. Jiu         12   3   5   4  18-17  14
  14. Olimpia Satu Mare   12   4   1   7     8-19  13
  15. Metaloglobus            12   3   3   6   14-17  12
  16. UTA Arad                  12   2   5   5   10-13   11
  17. Ştiinţa Mirolava        12   3   2   7    14-37  11
  18. CS Baloteşti             12   2   4   6    13-19  10
  19. Foresta Suceava     12   2   2   8       8-49    8
  20. Luceafărul Oradea  12   1   4   7     15-23    7

 

Etapa a 13-a

Sâmbătă, 21 octombrie, ora 11.00

Metaloglobus – Sportul Snagov

Academica Clinceni – Chindia Târgovişte

CS Baloteşti – ASA Tg. Mureş

CS Afumaţi – Ripensia Timişoara

Dunărea Călăraşi – Luceafărul Oradea

Olimpia Satu Mare – Foresta Suceava

UTA Arad – Ştiinţa Miroslava

Pandurii Tg. Jiu – ASU Poli Timişoara

Sâmbătă, 21 octombrie, ora 16.00

CS Mioveni – FC Argeş

Duminică, 22 octombrie, ora 11.30

AFC Hermannstadt – Dacia Unirea Brăila

 

Leave a Reply